
KÁHIRA :
Jedeme s našimi muži do Káhiry. Cesta busem z Hurghady do Káhiry trvá 6hodin. Po 3 hodinách je zastávka s občerstvením, utíkáme na wc, oni za námi :-D. Od této chvíle si na veřejnosti nesmíme dát pusu :-/. Pouze se držet za ruce. Naši nově nabytou svobodu si užíváme…zamilovaly jsme se do protisedících (asi Íránci ) :-D. Nenápadně si je fotíme, jsou nádherní. Fotky máme asi 10minut. Pak nám je jeden z našich mužů maže 😀 . Jdeme zpět do autobusu :-/. Jízdenky jsme si vybrali na jízdu přes den, abychom viděli celou cestu. Po 6hodinách jsme viděli půlku pouště a ropovod. 😀 😀 Příjezd do Káhiry byl okouzlující. Město je střeženo pečlivě. Na 100 metrech je tolik vojáků jako v celé naší České armádě. Vystupujeme z autobusu, potřebujeme čůrat. :-O Statečně se proplétáme 6proudou silnicí za plného provozu :-D. Naši potřebu jsme vyřešili bez ztráty ruky a nohy :-D. Jedeme se ubytovat Ubrem. Náš první pocit z Káhiry je takový, že jsme se ocitly na největším smetišti světa. Ještě, že je tu tolik smogu a písku, že vše nevidíme :-D. Čeká nás krásný 3-pokojový apartmán bez topení a teplé vody. V noci je v lednu v Káhiře 8°C. Spíme pod 3-ma larisama ve svetru a ponožkách. Na skromně zařízenou kuchyň jsme zvyklé, ale sprcha bez sprchy a teplé vody nás trochu zaskočila :-O. Můj Arabský muž trval na mé očistě po dlouhé cestě. Čekala jsem odevzdaně, jak to vyřeší. V obýváku objevil odpadkový koš. Měl velkou radost, že nemá díry :-D. Po té ohřál v konvici na čaj vodu. Rázem byl na světě plný odpadkový koš vody, teplé tak akorát. Teplou vodu máme, jak z ní „proboha“ udělá sprchu ??? Uřízl 0,5l petku a byla i sprcha!! Další 4dny sloužila nám všem velmi dobře 😀 :-D. Po nedbalém vybalení, svěží, čisté a totálně zmrzlé, se vydáváme vstříc velkoměstu. 😀 Chceme zažít Really Cairo in Night ! :-O Procházíme se po břehu Nilu a Down Townu a jsme okouzleny! Tolik světel, lodí, aut, lidí, kraválu, žebráků a koček jsme ještě nikdy neviděly. A neviděly jsme ani další turisty. Jsme středem pozornosti. Naši muži jsou z toho velmi velmi nadšeni !! 😀
…postavy a události v příběhu mohou být smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečnými osobami ,žijícími či zemřelými, může být náhodná a autory nezamýšlená……
0 komentářů